Dřevomateriály

Dřevěné palubky 

Palubky obkladové, saunové a podlahové

Materiálem pro výrobu dřevěných obkladových palubek je kvalitní a převážně jehličnaté středové řezivo ze smrku, borovice, modřínu, olše, osiky, cedru a dalších druhů dřeva. Vlhkost palubkových lamel je všeobecně kolem 12 %. Norma předepisuje vlhkost v okamžiku dodání a to v rozmezí 12 ± 2% u obkladových palubek a 10 ± 2% u podlahových palubek.

OSB desky 

OSB 3 P+D EGGER

OSB 3 desky s profilem pero – drážka jsou typické panely pro širokou škálu stavebních aplikací. Navržena je jako typ desek OSB 3 podle normy EN 300.

Hoblovaná prkna 

Smrk, borovice, modřín

Hoblovaná prkna se dají použít v domácnosti, stavebnictví a podobně. Mají široké využití. Používají se hojně na výrobu plotů, plotovek, polic, překládané fasády, pro zedníky na stahování omítky a na veškeré kutilské práce a výrobu.

Palisády, kůly 

Tlakově impregnovaná borovice

Impregnované palisády mají široké využití v zahradní architektuře, v zemědělství a všude tam, kde se vyžaduje dlouhá životnost dřeva. Používají se také na stavbu dětských hřišť, ať už pro soukromé nebo veřejné účely. Díky tlakové impregnaci vydrží dřevo výrazně déle než když je ošetřeno jiným způsobem. Snese i horší přírodní podmínky, takže se ideálně hodí i do lesa, do mokrých podloží apod.